Top
Email :
info@alp-stroy.com.ua
Працюємо:
Пн - Пт 08:00 - 18:00
Переваги мембранних покрівель у котеджному будівництві

Переваги влаштування мембранних покрівель у котеджному будівництві в порівнянні зі скатними

У нас до плоских покрівля ставилися з обережністю завжди. Їх використовували далеко не всі мешканці заміських та просто приватних будинків. Люди воліли бачити стандартні скатні покрівлі на своєму будинку. Проте прогрес у будівельному сегменті довів практичність, надійність та дешевизну плоских аналогів.

Спробуємо розібрати усі страхи людей щодо плоских покрівель. Чому деякі професійні будівельні бригади й надалі переконують свого клієнта використати скатні варіанти. Хоча на практиці немає жодних достовірних даних про суттєві відмінності між двома типами дахів по довговічності, дорожнечі, простоті монтажу.

Плоский і скатний дах: який краще

Сьогодні сучасні інженерні рішення вже не боятимуться використовувати у своїх дизайнерських проектах плоскі покрівлі. Котеджі та дачі стають все більше нагадувати заміські будинки Європи, Америки, Китаю. Проекти стають все складнішими, а клієнти більш вимогливі до характеристик свого житла.

Не можна стверджувати, що скатна покрівля обходиться дешевше за плоску. Така побудова твердження докорінно неправильна. Все залежить від інженерного проектування та дорожнечі використовуваних будівельних матеріалів. Обидва види даху можуть бути дорогими чи бюджетними, якщо цього вимагатиме замовник.

Немає необхідності в обов'язковому використанні монолітних перекриттів для плоскої покрівлі, адже завжди знайдуться дешевші аналоги. Інша річ, коли весь будинок має на увазі використання монолітних конструкцій. У такому разі проект ставатиме дорожче через неможливість застосування недорогих аналогів, адже цього немає в плануванні будівлі.

Скатні покрівлі споруджуються за різними технологіями. Якщо необхідно заощадити клієнт замовляє пиломатеріали природної вологості, тонкі плівки та утеплювачі, а основним матеріалом стає шифер. Інша справа застосування сухої струганої дошки, ЛВЛ та клеєних балок, утеплювача в кілька шарів, покрити все міддю або керамічною черепицею – ціна швидко підскочить догори.

У питанні вартості особливої ​​різниці між плоскими та скатними покрівлями знайти неможливо. Все залежить від конфігурації даху, її функціональності, кількості витраченого матеріалу та його вартості, складності в експлуатації. Переваги влаштування мембранних покрівель у котеджному будівництві в порівнянні зі скатними несуттєві, якщо йдеться про вартість проекту. Тут вся відповідальність лягати на проектувальника, інженерів та будівельників, але остаточне рішення приймати лише замовнику.

Плоска або скатна покрівля довше прослужить вашому будинку

Міф про ненадійність плоских покрівель прийшов до нас із минулого, коли за відсутністю технологічного прогресу будівельники за звичкою використовували руберойд із розплавленим бітумом на вогні. Нічого подібного за сучасного будівництва вже не використовують. Це ж правило можна віднести і до скатних покрівля, коли їх вкривали соломою, трісками та іншими дрібними щільно покладеними один до одного матеріалами. Про довговічність у минулому не йшлося: потрібно було просто перечекати негоду в поточному році.

Довговічність плоских покрівель залежить безпосередньо від технології їх влаштування. Не багато нинішніх підрядників насправді розуміються на всіх нюансах зведення сучасних дахів. Це і підштовхує їх негативно ставитись до новомодних рішень, адже вони не здатні їх реалізувати.

Виділимо основні покрівельні матеріали для плоских та скатних покрівель

  • Металочерепиця.
  • М'яка черепиця.
  • Плоска покрівля, що направляється.
  • ПВХ мембрани.

Здавалося б, термін служби цих матеріалів не менш як тридцять років. Але і тут можна знайти дорожчі аналоги з кращим терміном експлуатації без капітального ремонту. Знову ми повертаємось до думки, що лише замовник визначає якість та довговічність даху.

Прибирання та інше обслуговування плоскої покрівлі потребує багато часу

Навіщо взагалі обслуговувати пласку покрівлю? Це, як мінімум, доведеться робити в перші кілька років після введення в експлуатацію. Потрібно переконатися в надійності всіх шарів пирога, функціональності систем водовідведення опадів, переконатися без великої кількості нанесеного сміття, листя. Однак у цьому немає нічого особливого: просто проходишся вздовж усієї плоскої покрівлі перед зимою та ранньою весною.

Якщо ж говорити про скатну покрівлю, то тут вже складніше перевірити якість виконаних монтажних робіт. Людина не може просто вийти на дах і прогулятися вздовж неї. Тут знадобиться страховка, взуття з особливою підошвою, що чіпляється, і довгі сходи. Адже від обстеження в цьому випадку також не уникнути: є ризики виникнення протікань у сезон дощів або серед зими.

Торкаючись теми зими, затяті противники плоских покрівель запевняють, що вже сніг прибирати доведеться вручну. Насправді дахи подібних видів розраховуються з урахуванням зростання навантаження на їх опори в зимову пору року. Тобто сніг не тільки варто дати спокій, а й врахувати його позитивний момент: збільшується теплоізоляція будівлі. Навпаки, що більший шар снігу, то тепліше всередині приміщень.

Скатні ж покрівлі постійно скидають сніг прямо вам під двері. В інших випадках крижана кірка відривається лише в період потепління, що призводить до високих ризиків отримання травм повз людей, що проходять. І це не звертаючи увагу на вивернені водостічні труби та інші системи на дахах через постійне сходження лавин – щорічного весняного ремонту не уникнути.

Плоский дах у приватному будинку, перевага перед скатною покрівлею – висновок

Висновок простий – якщо підрядник відмовляється монтувати плоску покрівлю, він просто не вміє це робити. Скатні покрівлі нічим не кращі, а іноді поступаються своїм прямому аналогу. Дахи однаково ефективні у кожному з варіантів, а ціна та довговічність безпосередньо залежить від вартості проекту.

Якщо залишилися питання, залиште заявку на консультацію